ХГ "Проф. Илия Петров"
Художествена галерия в град Разград

ОДОБРЕНИ АВТОРИ И ТВОРБИ ЗА НИ "ЛУДОГОРИЕ" 2017

 

ОДОБРЕНИ И НАГРАДЕНИ ТВОРБИ ЗА НАЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА „ЛУДОГОРИЕ” 2017 Г.

 

ЖИВОПИС

 

А

 

Анастасия Венкова Тонкова-Шорьотле

 

ВЪЗМОЖНОСТИ

 

Ангел Борисов Гаджев

НАГРАДА ЗА ЖИВОПИС

НАТЮРМОРТ

 

Ангел Борисов Гаджев

 

КРАЙ РЕКАТА І

               

 

Ангел Борисов Гаджев

 

КРАЙ РЕКАТА ІІ

 

Ангел Петров Карагьозов

 

ИНТЕРИОР 1 

 

Ангел Петров Карагьозов

 

ИНТЕРИОР 2

          

 

Анета Ив. Краева

 

ТЕРАСА

 

Антон Илиев Гошев

НАГРАДА НА СБХ

МИТОЛОГИЧНИ ПРОСТРАНСТВА І

      

Антон Илиев Гошев

 

МИТОЛОГИЧНИ ПРОСТРАНСТВА ІІ

  

Антон Костадинов Мавродиев

 

КВАРТАЛ І

 

Антон Кънев Антонов

 

ОСТАТЪЦИ І

 

Б

 

Боряна Русенова – Айна (USA)

 

OVERLOOK II

Боряна Русенова – Айна (USA)

 

OVERLOOK III

Божидар Костадинов Мечев

 

НОЩЕН ЛОВ

 

Боряна Георгиева Чапърова

 

ВЪОБРАЖАЕМО ПЪТУВАНЕ ІІ

 

В

 

Валентин Стоименов Топалов

 

СЕНКИ В ПОЛУМРАКА

 

Валентин Стоянов Голешев

 

БОЖЕНЦИ

 

Валентин Узунов

 

ЕДИН ДЕН КРАЙ МОРЕТО ІІ

Валентин Узунов

 

ЕДИН ДЕН КРАЙ МОРЕТО ІІІ

Вихрен Йорданов Иванов

 

ВЪЛШЕБНАТА ГОРА

 

Владимир Димитров Аврамов

 

ИГРА НА ДРОНОВЕ

 

Владимир Димитров Аврамов

 

ЗАПЛАХА

 

Владимир Стефанов Стефанов

 

ПОЛЯ І

 

Владимир Стефанов Стефанов

 

ПОЛЯ ІІ

 

Виктория Яворова Станчева

 

ПРОЛЕТНА ДИНАМИКА

 

Г

 

Георги Димитров Атанасов

 

НАТЮРМОРТ

 

Георги Димитров Георгиев

 

КАРТИНА ОТ ЛУДОГОРИЕТО III

 

Георги Динев

 

ЦВЕТЯТА В МОЯТА ГРАДИНА

Д

 

Десислава Панева Панева

 

ТОПЪЛ ВЯТЪР

 

Димка Добрева Ставрева

 

ТИШИНА

 

Димка Добрева Ставрева

 

ОБЛАК

 

Дияна Йорданова

 

ФРАГМЕНТ

 

Добромила Цветкова Николова

 

СПОМЕНИ ІІ

 

Дончо Асенов Захариев

 

ОТМИНАЛ ДЕН ІІІ

 

Драго Илиев Дочев

 

КЪЩА

 

Е

 

Евгени Веселинов Недев

CRAZY FOREST I

Елена Димитру Драгулелей

НАГРАДА ЗА ЧУЖДЕСТРАНЕН ХУДОЖНИК

AUTSIDE THE CUBE

Елена Панайотова Ботева

 

СЪЗЕРЦАНИЕ

 

Емил Димитров Пончев

 

МЕТАМОРФОЗИ

 

З

 

Здравко Тошев Тошев

 

СИНЬО ЛЯТО

 

И

 

Ивелина Петрова Иванова

 

СЪНЯТ НА ВЯТЪРА

 

Ирена Паскалева Иванова

 

 

МОРЕ

 

Й

 

 

Йордан Димитров Христов

 

АХМАЦИ ЛОЗЕ КОПАЯТ, А ЮНАК ВИНО...

Йордан Димитров Христов

 

ЗИМА ПО КОЛЕДА

 

Йордан Николаев Цонев

 

МИСТИКА В ГОРАТА І

 

К

 

Камбер Осман Камбер

 

ТЪЖНА МУЗИКА

 

Кирил Здравков Батембергски

 

ЕМИГРАНТ

 

Кирил Здравков Батембергски

 

РУМЕН

 

Кольо Господинов Костов

 

ЗАКЛЮЧЕНИ ПРОСТРАНСТВА-ЖЕЛАНИЕ ІІ

 

Кольо Господинов Костов

 

ЗАКЛЮЧЕНИ ПРОСТРАНСТВА-ЖЕЛАНИЕ ІІІ

 

Кольо Господинов Костов

 

ЗАКЛЮЧЕНИ ПРОСТРАНСТВА-ЖЕЛАНИЕ ІV

 

Коста Василев Дончев

 

КРАЙДУНАВСКА ДОБРУДЖА

 

Л

 

Лора Георгиева Янева

 

ТАЙНИ І

 

Лора Янкова Маринова

 

ЕСЕННА СВЕТЛИНА

 

Любен Михайлов Генов

 

ВАРИАЦИЯ І

 

Любен Михайлов Генов

 

ВАРИАЦИЯ ІІ

 

М

 

Мариана Константинеску (Румъния)

 

SOZOPOL (триптих)

 

Мариета Иванова Конова

 

НЕЗАБРАВЕНО

 

Мариета Иванова Конова

 

ТРЪНИ

 

Мария Александрова Алексиева

 

РАВНОВЕСИЕ

 

Мария Христова Баракова

 

БЕЗ ИМЕ

 

Мартина Маринова Караиванова

 

ИЗГРЕВ И ПЕПЕЛ

 

Милен Първанов Маринов

 

СРЕЩА

 

Милчо Талев

 

ПОЛЪХ ОТ ЕСЕНТА

Миряна Савова

 

ЛЕГЕНДА І

 

Миряна Савова

 

ЛЕГЕНДА ІІ

 

Н

 

Надя Герасимова Пеовска

 

ТИШИНА

 

Нели Христова Чолакова

 

ЛУДОГОРСКА ПЕСЕН

 

Николай Милчев Тодоров

 

ЛЕГЕНДА ЗА КАМЪКА

 

Николай Недялков Ханзъров

 

ИДЕНТИЧНОСТ ІІ

 

Никола Стоянов Стоименов

 

ВЛИЗАНЕ В БИБЛЕЙСКИЯ ГРАД

 

Никола Стоянов Стоименов

 

САМОТНАТА ЦАРИЦА

 

Николина Милчева Джановска

 

НАСЛЕДСТВО ІХ

 

Николина Милчева Джановска

 

НАСЛЕДСТВО Х

 

Николина Милчева Джановска

 

НАСЛЕДСТВО ХІ

 

o

 

Орхан Исмаил Хюдаим

 

ПИРАНИ

П

 

Павел Михов Михов

 

ТРАКИЙСКИ ИДОЛИ

 

Петко Антонов

 

КАМБАНЕН ЗВЪН

 

Пламен Кирилов Кирилов

 

ПЪТУВАЩО ВРЕМЕ ІІ

 

Р

 

Роджер Борисов Краев

 

ПАРАХОДНИ КОМИНИ

 

Родица Стругару (Румъния)

 

STRUCTURES ІV

Румен Иванов Райнов

 

ГРАД II

 

Румяна Иванова Иванова

 

СТЪПКА ПО СТЪПКА II

 

Румяна Йотова

 

MEMORY I

С

 

Светла Иванова Радулова

 

ЛИПСАТА ПРАВИ СЪРЦЕТО НЕЖНО ІІ

 

Светла Иванова Радулова

 

ЛИПСАТА ПРАВИ СЪРЦЕТО НЕЖНО ІІІ

 

Светослава Георгиева Георгиева

6 ГРЕШНИ ИДЕИ – ПОМНИШ ЛИ, КОГАТО КАЗВАШЕ, ЧЕ НИКОГА НЯМА ДА ОТРЕЖЕШ КОСАТА СИ

Славчо Милчев Славчев

 

ТАНЦ

Славчо Милчев Славчев

 

РАЗКАЗВАЧ НА ПРИКАЗКИ

Спас Костадинов  Цветков

 

СПОМЕНИ ОТ ДЕТСТВОТО

Стефан Борисов Стефанов

 

ЖАРАВА І;ІІ

Стефан Пенчев

 

ДИВА ГОРА

Стойко Димитров Даскалов

 

БЕЗ ЗАГЛАВИЕ

Стойко Димитров Даскалов

НАГРАДА ЗА НЕТРАДИЦИОННА ФОРМА

БЕЗ ЗАГЛАВИЕ

Страхил Борисов Ненов

 

ПЕЙЗАЖ

Х

 

Христо Александров Шапкаров

 

ПРОВИНЦИАЛЕН МАЗОХИЗЪМ V

Христо Желязков Христов

 

В ЛОДКАТА

Христо Желязков Христов

 

СПОМЕНИ

Христо Николов

ВОДОПАД S14

Ц

 

Цветан Георгиев Казанджиев

 

РЕКВИЕМ ІІ

Цветан Георгиев Казанджиев

 

ОЛТАР

Цветан Георгиев Казанджиев

 

SACRAMENT ІІІ

Я

 

Яна Любенова

 

СКРИТИ ОТ СВЕТА  ІІ

 

 

 

 

 

ГРАФИКА

А

 

Александър Стоянов Сертев

ВЯТЪР СРЕД ПИНИИТЕ НА МОНТЕРЕЙ

Б

 

Божидар Райков Тонев

НЯКОГА НА ИЗТОК І

Божидар Райков Тонев

НЯКОГА НА ИЗТОК ІІ

Борис Ангелов Иванов

ЛИЦЕ В ЛИЦЕ

В

 

Веселин Дамянов –ВЕС

НАГРАДА ЗА ГРАФИКА

МОНОЛОГ I

Веселин Дамянов -ВЕС

ДИАЛОГ

Веселин Дамянов -ВЕС

МОНОЛОГ II

Веселина Емилова Маринова

СВЕЧЕРЯВАНЕ

Д

 

Димитър Иванов Кулев

СИЛИСТРА-СТАРИЯТ ГРАД І

Димитър Иванов Кулев

СИЛИСТРА-СТАРИЯТ ГРАД ІІІ

Димитър Анастасов Анастасов

Цикъл СРЕДНОГОРИЕ ПЪТ ІІІ

Деница Веселинова Янева

МЕТАМОРФОЗА І

Деница Веселинова Янева

МЕТАМОРФОЗА ІІ

З

 

Зоран Мише

BLOCKED CONSCIOUSNESS

Зоран Мише

RELEASED CONSCIOUSNESS

И

 

Иван Веселинов Петков

ДЪЛБОКА ОРАН

Иван Веселинов Петков

ВСИЧКО Е СУЕТА

Й

 

Йоана Веселинова Стоянова

Взаимодействия

К

 

Кристина Николова Вътова

ДА СЕ РАЗМИНЕШ С ЛЮБОВТА І

М

 

Мария Ангелова Ангелова

ДУШЕВНА СВОБОДА

О

 

Олга Анатолиевна Ваткова

ПРОЛЕТТА В СЕЛО КЪШИН

Олга Анатолиевна Ваткова

НА РАЗХОДКА

Олга Анатолиевна Ваткова

КЪЩА ВЪВ ВЕЛЧЕВО

Р

 

Румен Нечев

ВРАТАТА НА РАЯ І

Румен Нечев

ВРАТАТА НА РАЯ ІІ

Румен Нечев

ВРАТАТА НА РАЯ ІІІ

С

 

Славко Христов Славов

ПОЛЪХ

Славко Христов Славов

РЕАЛНОСТ

Станислав Божанков

ДВЕ ЯЙЦА IV

Стойко Димитров Даскалов

БЕЗ ЗАГЛАВИЕ

Стойко Димитров Даскалов

БЕЗ ЗАГЛАВИЕ

Стойко Димитров Даскалов

БЕЗ ЗАГЛАВИЕ

Т

 

Траяна Иванова Панайотова

НАГРАДА ЗА МЛАД АВТОР

НАТЮРМОРТ ІІІ

Траяна Иванова Панайотова

НАТЮРМОРТ ІV

 

 

 

 

СКУЛПТУРА

 

Автор

Наименование

А

 

Анна Кирилова Покровнишка

КОНЧЕ

Атанас Стоянов

ЗАБРАВЕН КЛЮЧ

Б

 

Бехчет Сали Данаджъ

БИК

В

 

Венцислав Георгиев Марков

МЕЖДУ ДВА СВЯТА

Владимир Теодоров Мичев

НАСЛЕДСТВО

Д

 

Диана Тончева Златева

РЪЧЕНИЦА

Добрин Иванов Вътев

НАГРАДА ЗА СКУЛПТУРА

ЧУЖДАТА КОКОШКА-ПУЙКА

И

 

Илия Василев Иванов

РЕНЕСАНС BG

К

 

Калоян Стефанов Георгиев

ХРАМОВЕ

Кармен Тепсан (Румъния)

Х

Киро Атанасов Янев

МЪДРОСТ

Кристиян Иванов Жейнов

ЛЪЖА

Крум Петков Шаранков

МОЗАЙКА

М

 

Мартин Николаев Митев

ДУНАВСКА МУЗИКА

Милена Кирилова Младенова

НАГРАДА ЗА СКУЛПТУРА

ЕДНАКВОСТИ И РАЗЛИЧИЯ

Н

 

Нели Христова

КУПИДОН

Николай Ленков Маринов

ВИБРАЦИИ I

Николай Ленков Маринов

ВИБРАЦИИ II

С

 

Станислава Валентинова Анчова

ПРИРОДНИ МЕЧТАНИЯ 1

Станислава Валентинова Анчова

ПРИРОДНИ МЕЧТАНИЯ 2

Т

 

Теодор Ангелов Даскалов

ФОРТУНА

Х

 

Христо Желязков Христов

ОТРАЖЕНИЕ

Христо Желязков Христов

БРОД

Христо Желязков Христов

ОЧАКВАНЕ

 

 

НЕТРАДИЦИОННИ ФОРМИ

Автор

Наименование

В

 

Веселка Христова Николова

МОЯТ НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ

Т

 

Тодор Пеев Тодоров

ВОДА (ПЛАНЕТАРНА ХЕРАЛДИКА)

Тодор Пеев Тодоров

ЗЕМЯ(ПЛАНЕТАРНА ХЕРАЛДИКА)

Тодор Пеев Тодоров

ВЪЗДУХ(ПЛАНЕТАРНА ХЕРАЛДИКА)